Eesti, kuigi madal ja tasane maa, pakub hämmastavaid vaateid ja looduse ilu. Üks parimaid viise selle imelise maastiku avastamiseks on külastada kõrgemaid vaatetorne, mis pakuvad laiaulatuslikke vaateid ümbritsevale loodusele ja kultuuripärandile. Siin on ülevaade mõnest Eesti kõrgemast vaatetornist ja mida saate nende ümbruses külastada.

1. Kiipsaare Vaatetorn, Saaremaa: Saaremaa loodus ja ajalugu

Kiipsaare Vaatetorn, mis asub Saaremaal, pakub vaateid Läänemerele ja ümbritsevatele metsadele. See on suurepärane koht, kust jälgida linde ja saada ülevaade Saaremaa loodusest. Torni juures on ka looduskeskus, kus saate uurida saare elusloodust ja ajalugu

2. Kärdla Vaatetorn, Hiiumaa: Kõrgused Hiiumaal

Hiiumaa suuruselt teine saar Eestis pakub Kärdla Vaatetorni kaudu võimalust imetleda saare kaunist maastikku. Torni juures on ka ronimisvõimalused ja matkarajad, mis viivad läbi kauni metsa ja ranniku.

3. Aegna Vaatetorn, Tallinna lähistel: Lähim looduspeatus Tallinnast

Aegna saar asub Tallinna lahes ja on tuntud oma looduslike ilude ja liivarandade poolest. Aegna Vaatetornist avaneb võrratu vaade saarele ja merele. Lisaks vaatetornile saate saarel nautida jalgrattasõitu ja matkamist.

4. Suur Munamägi Vaatetorn, Võrumaa: Eesti kõrgeim tipp

Suur Munamägi on Eesti kõrgeim tipp, ja sealt leiate Suure Munamäe Vaatetorni, mis võimaldab teil nautida imelisi vaateid Võrumaa ja Põlvamaa maastikele. Torni juures asub ka külastuskeskus, mis tutvustab kohalikku loodust ja ajalugu.

5. Taevaskoja Vaatetorn, Põlvamaa: Salapärane loodus ja legendid

Taevaskoja on tuntud oma kauni liivakivipaljandi poolest, ja Taevaskoja Vaatetornist saate imetleda seda looduslikku ime. Lisaks võite uurida ka Taevaskoja koobastikku ja metsaradasid, kus räägitakse mitmeid kohalikke legende.
6. Tornimäe Vaatetorn, Saaremaa: Saaremaa päikeseloojangu vaatepunkt
Tornimäe Vaatetorn Saaremaal pakub suurepärast vaadet Kihnu saarele ja Läänemerele. Torni ümbruses on ka matkarajad, mis viivad läbi imeliste rannikumetsade.
Nende kõrgemate vaatetornide külastamine Eestis annab teile võimaluse imetleda selle maa looduse ilu ning sukelduda kohalikesse kultuuridesse ja ajalukku. Eesti vaatetornid pakuvad suurepäraseid vaateid ning lisavad seiklusliku nüansi teie reisile.