Tartu on Eesti teine suurim linn ning kuulus kui ülikoolilinn, kus on rikas ajalugu, intellektuaalne atmosfäär ja kaunis loodus. Ülikoolipealinnana on Tartu täis põnevaid kohti, mida kindlasti peaksid külastama, et avastada selle linna eripära ja võlu.

1. Tartu Ülikooli Toomemägi

Toomemägi on Tartu südames asuv roheline oaas, kus saab jalutada ajalooliste varemete ja pargiteede vahel. See on kauni looduse ja ajaloolise tähtsusega paik, mis on inspireerinud mitmeid põlvkondi.

2. Tartu Ülikooli Muuseum ja Ajaloomuuseum

Tartu Ülikooli muuseum on tõeline teaduse ja teadmiste pärli, kus saab tutvuda Eesti kultuurilooga, ülikooli ajalooga ning teaduse ja hariduse arenguga. Tartu Ajaloomuuseum pakub samuti põnevat ülevaadet linna ajaloost ja kultuuripärandist.

3. AHHAA Teaduskeskus

AHHAA on interaktiivne teaduskeskus, mis pakub nii noortele kui ka vanadele võimalust avastada teaduse ja tehnoloogia imesid läbi praktiliste eksperimentide ja näituste.

4. Emajõe ja selle äärne

Tartu on ümbritsetud kaunite jõgedega, eriti Emajõega. Ääristades jõe kallastel asuvad pargid ja promenaadid, kus saab nautida jalutuskäike, piknikke ja vaikset aega looduse keskel.

5. Supilinn ja Karlova Kvartalid

Supilinn ja Karlova on unikaalsed boheemlaslikud kvartalid, mis pakuvad erilist atmosfääri ja omapärast arhitektuuri. Siin leidub hubaseid kohvikuid, väikeseid poodi ning rikkalik kohalik kogukonna elu.

6. Eesti Rahva Muuseum

Eesti Rahva Muuseum on kaasaegne muuseum, mis tutvustab Eesti kultuuri, ajalugu ja identiteeti läbi erinevate näituste ja interaktiivsete ekspositsioonide.

7. Supilinna Salongid ja Keldrikohvikud

Supilinn on tuntud ka oma salongikultuuri ja keldrikohvikute poolest. Siin saad nautida kontserte, etendusi, kunsti ja hubaseid kohtumisi kohalikega.

Tartu on linn, mis pakub nii ajaloolist rikkust kui ka kaasaegset elavust. Ülikoolilinnana on sellel linnaosal palju pakkuda nii kultuuri- kui ka loodushuvilistele. Need mainitud kohad on vaid mõned näited sellest, mida võiksid külastada, et avastada Tartu mitmekesisust ning nautida unustamatuid hetki Eesti haridus- ja kultuurikeskuses.