Tallinna Vanalinn on tõeline aware Eesti pealinnas, kus segunevad ajalugu, kultuur ja kaunis arhitektuur. See UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv piirkond kutsub külastajaid ajas tagasi reisima ning avastama erinevaid kohti, mis on täis põnevust ja võlu. Siin on mõned kohad, mida kindlasti peaksid Tallinna Vanalinnas külastama.

1. Toompea Loss ja Vaateplatvormid

Toompea loss on üks vanalinnas asuvatest silmapaistvamatest ehitistest. Lisaks kaunile arhitektuurile saab siin nautida suurepäraseid vaateid linnale. Kui oled Toompea lossi juures, ära unusta külastada ka Kohtuotsa vaateplatvormi ja Patkuli vaateplatvormi, kust avanevad maalilised vaated üle kogu vanalinna.

2. Aleksander Nevski Katedraal

See vene õigeusu katedraal on üks Tallinna tuntumaid maamärke. Ehitatud 19. sajandil, on katedraal tuntud oma sibulkuplite ja rikkaliku sisekujunduse poolest. Selle katedraali külastamine on tõeline ajalooline ja kultuuriline elamus.

3. Raekoja Plats ja Raekoda

Raekoja plats on vanalinna süda, kus saad nautida keskaegset atmosfääri, kohvikuid ja suviti toimuvaid sündmusi. Raekoda on üks Tallinna vanemaid ehitisi ja selle käikudes on võimalik avastada Tallinna ajalugu ja lugu.

4. Pikk Jalg ja Lühike Jalg

Need on kaks kitsast tänavat, mis viivad läbi vanalinna ja pakuvad võimalust jalutada ajaloo keskel. Pikk jalg ja Lühike jalg on ääristatud kaunite hoonetega ning neid pidi jalutades tunned end tõeliselt nagu ajas rändaja.

5. Niguliste Muuseum ja Oleviste Kirik

Niguliste muuseum on tuntud oma kunstikogu ja eriti Bernt Notke teose “Surmatants” poolest. Oleviste kirik on aga üks Tallinna kuulsamaid kirikuid ning omal ajal maailma kõrgeima kirikutorniga.

6. Viru Värav ja Kiek in de Kök

Viru värav on üks vanalinnas säilinud keskaegsetest linnamüüri väravatest. Värava juures asuv Kiek in de Kök on ajaloomuuseum, kus saab teada rohkem Tallinna kaitsest ja minevikust.

Tallinna Vanalinn on täis avastamisväärseid kohti, mis pakuvad rikkalikku ajalugu, kaunist arhitektuuri ja põnevaid elamusi. Iga nurga taga peitub midagi erilist ja unikaalset, mis avab akna minevikku ning viib sind kaasa ajatu ilu ja võlu maailma.