Eesti suurim saar Saaremaa on Läänemeres pesitsev peidetud pärl, mida tasub kindlasti külastada. Saaremaa oma puutumatu looduse ilu, rikkaliku ajaloo ja ainulaadse kultuuripärandiga pakub reisijatele tõeliselt kaasahaaravat elamust.

Loodushuvilisi võluvad Saaremaa mitmekesised maastikud. Saar on koduks lopsakatele metsadele, maalilistele rannikualadele ja kütkestavatele niitudele. Kaali meteoriidikraater, üks paremini säilinud põrkekraatreid Euroopas, on loodusime, mida peab nägema. Saaremaa on tuntud ka oma ravimuda poolest, mida saab kogeda kohalikes spaades ja tervisekeskustes.

Saar on läbi imbunud ajaloost, iidsete tsivilisatsioonide jäljed ulatuvad tuhandete aastate taha. Saare pealinnas asuv keskaegne Kuressaare loss on tähelepanuväärne vaatamisväärsus. Selle hästi säilinud kambrite uurimine ja kangendatud müüridel kõndimine annab pilgu saare minevikku. Ajalooliste tuulikute kollektsioon Angla tuulikumägi tutvustab Saaremaa traditsioonilist maaelu.

Saaremaa kohalik kultuur ja traditsioonid on elujõulised ja kaasahaaravad. Traditsioonilist Eesti kööki saab maitsta õdusates kohalikes kõrtsides, kus on mõnus segu värsketest mereandidest, rammusatest hautistest ja omatehtud leivast. Saare rikkalikke rahvamuusika- ja tantsutraditsioone saab kogeda läbi erinevate festivalide ja ürituste aastaringselt.

Neile, kes soovivad lõõgastuda, pakuvad Saaremaa vaiksed rannad täiuslikku põgenemist. Pehme liiv, rahulik vesi ja rahustav ranniku atmosfäär loovad ideaalse keskkonna lõõgastumiseks ja noorendamiseks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Saaremaa on tähelepanuväärse looduskauni, intrigeeriva ajaloo ja ainulaadse kultuuripärandiga paik. Olenemata sellest, kas olete seikleja, ajaloohuviline või lihtsalt rahu otsiv saar, pakub see Eestimaa saar meeldejäävat elamust, mis on tõesti külastamist väärt.