Tartu, Eesti vanim linn ja üks olulisemaid intellektuaalseid keskusi, on valitud Euroopa kultuuripealinnaks aastal 2024. See sündmus toob kaasa mitmekülgse kultuuriprogrammi ja ürituste rohkuse, mis ei jäta kedagi külmaks. Kui olete huvitatud kunstist, ajaloost, muusikast või lihtsalt hämmastavast atmosfäärist, on Tartu 2024 sündmus, mida ei tasu maha magada.

Kunstinäitused ja galeriid: Kultuurihuviliste paradiis
Tartu 2024 toob kaasa mitmeid kunstinäitusi ja võimaluse tutvuda nii kohaliku kui ka rahvusvahelise kunstiga. Tartu Kunstimuuseum pakub võimalust uurida Eesti kunsti ajalugu ning kaasaegset kunsti. Samuti saate nautida erinevaid kunstinäitusi ja installatsioone linnas, mis muutub tõeliseks kunstigaleriiks.

Muusika- ja teatrifestivalid
Muusika- ja teatriarmastajad leiavad Tartust 2024 palju põnevaid sündmusi. Linnas korraldatakse muusikafestivale, mis hõlmavad erinevaid žanre alates klassikast kuni kaasaegse muusikani. Teatrisõpru ootavad etendused nii suurtel lavadel kui ka tänavatel, pakkudes unustamatuid teatrielamusi.

Ajaloolised ja kultuurilised vaatamisväärsused
Tartu on tuntud oma ajaloolise pärandi ja kultuuriliste vaatamisväärsuste poolest. Linna vanalinn on täis hästi säilinud ajaloolisi hooneid ja vaatamisväärsusi, mis pakuvad võimalust sukelduda minevikku ja avastada linna ajalugu. Kultuuriprogrammi raames toimuvad ka temaatilised ekskursioonid ja üritused, mis räägivad linna loost.

Haridus ja teadus: Mõtleme tulevikule
Tartu on kuulus oma ülikooli poolest, mis on üks Euroopa vanimaid. Tartu 2024 pakub võimalust tutvuda hariduse ja teadusega, mis on olnud linna jaoks alati oluline. Teaduslikud konverentsid ja hariduslikud üritused on osa kultuuripealinna programmist.

Toidukultuur: Maitseelamuste Festival
Eesti köök on täis üllatusi ja maitseid, mida väärib proovimist. Tartu 2024 toob kaasa mitmeid toidufestivale ja kohalike restoranide erimenüüsid, kus saate nautida autentseid Eesti maitseid.

Kultuuripealinnaga seotud üritused
Tartu 2024 ei piirdu ainult Tartuga. Selle sündmuse raames toimuvad üritused ja etendused kogu Eestis, muutes kultuuri kättesaadavaks kõigile riigi elanikele ja külastajatele.

Tartu 2024 – Euroopa kultuuripealinna tiitel toob kaasa palju põnevaid kultuurielamusi ja võimalusi avastada Eesti rikkalikku kultuuripärandit. Kui plaanite külastada Euroopat aastal 2024, siis lisage Tartu kindlasti oma reisiplaanidesse ja osalege selles kultuurirenessansis.